bootstrap template

Pratimai , kurie padeda moterims atsigauti

Prieš penkerius metus į Lietuvą atkeliavęs sveikatą ir gražią figūrą propaguojantis mankštos pratimų kompleksas –bodyfleksas – išgyvena savo apogėjų . Šį raumenų tempimo ir kvėpavimo pratimų kompleksą į Lietuvą atvežė Tatjana Cunichina . Ypač juo susižavėjusios sostinės damos. Balandžio 15 dieną Vilniuje ,“Šarūno“ viešbučio restorane, įvyko konferencija bodyflekso penkmečiui Lietuvoje paminėti. Ta proga vyko ir moterų, geriausiai įvaldžiusių šiuos grožio ir sveikatos pratimus , konkursas „Miss bodyflex 2004“. Pirmają vietą konkurse užėmė Inesa Malerenkko, antrąją – Jūratė Bikulčienė, trečiąją – Daiva Bročiauskienė.
Atsikratė nereikalingų kilogramų
 
Pasiteiravus , ką joms davė šie sportiniai pratimai , visos kalbintos moterys teigė , kad pagerėjo ne tik bendra jų organizmo savijauta, sustandėjo raumenys , bet ir dingo nereikalingi kilogramai . „Sportuoti pradėjau norėdama sulieknėti,,- prisipažino Inesa, ,- ir neapsirikau. Treniruotes lankau jau treji metai , per tą laiką atsikračiau daugiau nei 15 nereikalingų kilogramų . Bodyfleksas man padėjo tapti energingesnei ir gražesnei , todėl dabar lankau ir pilvo šokio treniruotes“ . „Jūratė teigė į bodyflekso treniruotes atėjusi tikedamasi pataisyti sveikatą . „Anksčiau dirbau sunkų fizinį darbą , tad kankino labai dideli stuburo skausmai. Po pusės metų treniruočių stuburo skausmai išnyko , sureguliavau sutrikusią virškinimo sistemą ir atsikračiau 10 kilogramų nereikalingo svorio. Dabar jaučiuosi daug geriau ir žadu toliau sportuoti“.
Bodyfleksas sanatorijoje –atgaiva mamoms.
Bodyflekso pratimus propaguoja ir Druskinikų vaikų sanatorijos „Saulutė“ pediatrė , bodyflekso trenerė Jolita Glatkauskienė . Jau metai energinga gydytoja rūpinasi ne tik mažųjų pacientų sveikata bet ir juos slaugančiomis mamomis.
„Apie bodyfleksą sužinojau prieš 5 metus , perskaičiusi Tatjanos Cunichinos straipsnį viename moterų žurnale . Ten buvo aprašyta ir jo technika . Kadangi nuo vaikystės mėgau sportuoti ir reikėjo ko nors užsiimti , nes blogai jaučiausi , o aerobikos pratimai man netiko, tai pradėjau eksperimentuoti ir man sekėsi . Mano sportu susidomėjo ir draugės , paprašė pamokyti . Nedrįsau eksperimentuoti su kitais žmonėmis , todėl paskambinau Tatjanai . Ši pasiūle atvažiuoti į Vilnių ir baigti bodyflekso trenerės kursus . Taip pernai tapau pofesionale ir įsigijau bodyflekso trenerio sertifikatą . Grįžusi į darbą pradėjau organizuoti treniruotes savo kolegėms gydytojoms , o po to sugalvojau bodyflekso treniruotes , kaip suvotišką užimtumo formą , pasiūlyti ir mūsų sanatorijoje sergančius vaikus slaugančioms mamoms“.
Bodyfleksas tampa psichoterapija
„Saulutės“ sanatorijoje gydomi maži vaikai , sergantys sunkiomis ligomis : cerebriniu paralyžiumi , raumenų atrofijomis, sunkiomis paveldimomis ligomis, po įvairių traumų, tad juos slaugančios mamos yra psichologiškai palaužtos , pavargusios , jų emocinė būklė labai prasta. Nors gydytoja teigė nedrįstanti pasigirti labai gausiu būriu bodyflekso treniruotes lankančių mamų , nes joms labai sunku net ir valandai (tiek trunka treniruotės) palikti sergantį mažylį vieną , bet šioks toks būrelis entuziasčių susirenka . „Kad motinoms būtų patogiau , treniruotėms parinkome pavakarę ( pusę šešių vakare ) , kai visos procedūros jau atliktos ir vaikus galima palikti žaidimų kambaryje , kur juos užima mūsų sanatorijoas auklėtojos ir kitas medicinos personalas. Pasak gydytojos, jau po kelių treniruočių (jų kursas – 10) moterys jaučiasi žvalesnės ir šiuos mūsų užsiėmimus vadina „psichobodyfleksu“. „Pradžioje mūsų ligoniukų mamytės būna susigūzusios, užsidariusios savo mažame pasaulyjė su savo negandomis ir rūpesčiais, ypač vienišos , dėl vaiko ligos paliktos vyrų. Po kelių treniruočių jos tarsi pražysta iš naujo , jų veidai pašvesėja , nušvinta šypsenomis ir viltimi įveikti visas jas užklupusiais negandas,- pasakoja gydytoja Jolita.- Iš dalies šie bodyflekso pratimai iš tiesų yra tarsi savotiška psichoterapija , nes aš jas visada padrąsinu ir pasiūlau pamiršti sergančius vaikus (jie saugūs ir ramūs) ir šią valandą skirti sau , suteikti malonumą tik sau . Pasportavę visos pradeda geriau jaustis , pagerėja nuotaika , aprimsta stuburo skausmai. Pagerėjimą ypač jaučia tos , kurios turėjo kvėpavimo sistemos sutrikimų, vargdavo dėl slogos ,nosiaryklės ligų , sinusito“.
Moterys patenkintos
Sanatorijoje sutiktos pašnekovės, lankančios gydytojo Jolitos Glatkauskienės bodyflekso treniruotes , džiaugėsi, kad pagerėjo ne tik jų vaikų, bet ir jų pačių sveikata.
Aldona iš Kalvarijos teige apie bodyfleksą girdėjusi , bet jos miestelyje niekas nebūtų pamokęs , kaip taisyklingai atlikti šiuos pratimus, o darant tai nemokšiškai galima ir pakenkti . Dabar moteris jaučia , kad labai pagerėjo jos kvėpavimo sistema , sustandėjo kūnas . „Kai gerai išprakaituoji per treniruotes ir išsivalo kvėpavimo takai , tai jautiesi ir energingesnė , ir lengvesnė“. Moteris gyrėsi numetusi svorio ir suplonėjusi ties klubais ,tad jaučiasi kaip ant sparnų . „Po pirmų pratimų visur skaudėjo , nes kai dirbau namuose , savo ūkyje , ne tie raumenys buvo treniruojami . Dabar einu koridoriumi ir tiesiog jaučiu savo kūną . Nėra žodžių tam jausmui nupasakoti, reikia pajusti“,- prisipažino moteris , žadanti savarankiškai treniruotis ir namuose .
Kita jauna mama studentė Neringa iš Marijampolės džiaugėsi , kad sanatorijoje gali ne tik sergantį kaiką prižiūrėti , bet ir savimi pasirūpinti . „Bodyfleksu šiek tiek domėjausi , esu girdėjusi apie jį . Šaunu, kad būnant čia buvo gera proga tai išbandyti . Marijampolėje yra bodyflekso trenerių , bet nuo namų iki treniruočių kelias „ ilgesnis“,- juokiasi pašnekovė ,- sunkiau rasti laiko prisirengti . Dabar grįžusi jau tikrai eisiu , nes būdama čia patyriau didelį energijos antplūdį , o prieš tai buvau suglebusi , apatiška , pati sau nepatikau . Niekada nemėgau tokių pratimų , kai greitai pavargstama , aerobika man buvo per sunki . Bodyflekso pratimus greitai įvaldžiau , kiek sunkoka įvaldyti kvėpavimo pratimus , bet tikiu – kol čia būsiu, išmoksiu“.
Pratimus galima prisitaikyti


Pasak gydytojos , bodyflekso trenerės Jolitos Glatkauskienės , pratimus galima pritaikyti pagal savo sveikatos būklę . Pvz., jei skauda sąnarius , jų netempti , o daryti tuos , kurie skausmo nekelia . Pradžioje moterys sunkiai įveikia tik pusę komplekso pratimų, o treniruočių pabaigoje jau juos daro smagiai , gerai išprakaituoja , padideja jų fizinė ištvermė . Bodyflekso treniruotės tinka įvairaus amžiaus ir įvairios sveikatos būklės žmonėms .“Juos sėkmingai gali atlikti visi 14-100 metų amžiaus žmonės“,- įsitikinusi gydytoja .
Bodyflekso pratimai ne tik pagerina savijautą , bet ir sudegina nereikalingus riebalus , tad sportuojančios moterys visada suplonėja ir gali įsigyti dydžiu mažesnių drabužių . Ištreniravus skrandžio raumenyną , sumažėja ir skrandžio talpa , tad ir maisto suvalgoma daug mažiau, o dėl pagerėjusio deguonies apytakos proceso paskaistėja veidas , moteris atjaunėja . Žinoma , šie pratimai nėra skirti tik moterims , tą patį pagerėjima jaučia ir vyrai , tad geriausiai , kad bodyfleksu užsiiminėtų visa šeima .“Gaila , kad mūsų žmonės labai sunkiai išjudinami . Jei būtų aktyvesni, nereikėtų daugelio vaistų“,- apgailestavo gydytoja Jolita Glatkauskienė.
Straipsnio šaltinis: Genovaitė Baliukonytė (Žurnalas "Šeimos sveikata" nr.5 2004m.)